Ostatnimi czasy bardzo duże grono Klientów decyduje się na pigmentację ust, dlatego postanowiłam podzielić się swoją dotychczasową, zdobytą wiedzą na temat makijażu permanentnego ust.

Każdej z nas zależy na pięknym wyglądzie, a wiadomo iż pięknie podkreślone  usta mogą dodać nam atrakcyjności, pewności siebie. Makijaż permanentny ust zapewnia też nam wygodę i oszczędza czas. 

To właśnie dzięki makijażowi permanentnemu ust, możemy je delikatnie powiększyć, wydobyć kontur, podkreślić linię ust i kolor, wyrównać asymetrię.

Planując pigmentację ust, zawsze dążę do tego, by nadać im naturalny odcień, dobierając właściwy pigment, nieustannie kieruję się zasadą by uwzględnić tonację skóry Klientki, kolor włosów i oczu. Uwzględniam też tryb życia Klientki, pracę, temperament, ubiór. 

Biorę także pod uwagę kolory jakimi lubi się otaczać, jaki kolor błyszczyka lub pomadki nakłada na usta, czy lubi chłodne, czy ciepłe odcienie.

W mojej ocenie idealnym kolorem jest ten, który dobrze wygląda przy niepomalowanej twarzy. Z reguły Klientki przy pierwszym spotkaniu, decydują się na naturalny kolor, przy dopigmentowaniu, z kolei Panie są odważniejsze i nie mają już obaw z większym nasyceniem barwy. 

Ważne aby w tym wszystkim zachować umiar, a twarz po nałożeniu kolejnego pigmentu, nieustannie była promienna i odświeżona a w dalszym ciągu rysunek nieprzemalowany.

Makijaż permanentny ust składa się z dwóch wizyt pierwszej pigmentacji oraz drugiej, dopigmentowania, które najlepiej wykonać po 5-6 tygodniach od pierwszej wizyty.

 

 

W kolejnym wpisie napiszę jak przygotować się do zabiegu pigmentacji ust.

 

Basia Różycka-Pustkowska

Mgr Kosmetolog 

Trener Linergista PMU